Aktuality
Kontakt
Zbyněk BENEŠ - BEN
digitální systémy
Pražská 204
278 01 Kralupy n. Vlt.
IČO:18587976
DIČ:CZ5403220658
tel.: +420 602 120 850
info@bfben.cz zbynek.benes@bfben.cz zbynek.benes.junior@bfben.cz

Kamerové systémy CCTV

Kamerové systémy CCTV slouží ke sledování, následnému záznamu událostí a jsou brány jako samostatný stupeň zabezpečení, ochrana majetku či nadstavba k systému EZS (elektronického zabezpečovacího systému). Kamerové systémy CCTV mohou být navrženy pro všechny typy objektů, prostor a dle technické specifikace mohou být použity ve všech možných prostředích.


Kamerové systémy nabízí celou řadu možností využití, od informativních bez záznamu až po bezpečnostní se záznamem ve vysokém rozlišení a obrazovou rychlostí 25 snímků za vteřinu.

Dělení kamerových systémů

Bezpečnostní kamerové systémy se dělí do třech základních skupin:

  • Konvenční – analogové kamerové systémy
  • Digitální – IP kamery
  • Hybridní – systém, jež kombinuje obě výše uvedené skupiny.

Volba typu kamerového systému je vždy závislá na požadavcích uživatele a na daném prostředí, ve kterém bude kamerový systém instalován.

Návrh kamerového systému

Kamerové systémy navrhujeme tak, aby splňovaly požadavky a představy uživatele a zároveň technické možnosti navrhovaného zařízení (bezpečnostní kamera, technologie záznamu, …). Návrhu věnujeme velkou pozornost. Je potřeba vědět, co chceme sledovat, kam a jak budeme videozáznam ukládat, kdo bude mít do systému přístup a zda budeme informaci o zabezpečení domů někam přenášet. Na podkladě těchto informací lze vystavět plně vyhovující kamerový systém.

Součásti kamerových systémů

Kamerové systémy se skládají z následujících komponent:

  • Kamery – černobílé, barevné, s citlivostí na IR přisvícení, určené pro vnitřní a venkovní použití, v provedení dome, plně otočné a dálkově nastavitelné.
  • Objektivy – s různými ohniskovými vzdálenostmi, širokoúhlé, s manuálním nebo motorickým zoomem.
  • Držáky a kryty. Kryty jsou určeny převážně pro kamerové systémy, jež budou použity ve venkovním prostředí, z důvodu ochrany před povětrnostními podmínkami. Držáky jsou určeny jak pro kamerové systémy, které budou umístěny ve vnitřních prostředích, tak i pro kamery instalované ve vytápěných venkovních krytech.
  • Záznamové zařízení – DVR – digitální videorekordér, NVR – síťový rekordér, PC systém
  • Monitor – Na monitoru je možné sledovat aktuální obraz pořízený z kamer a přehrávání pořízených záznamů.

Skoro všechny kamerové systémy je dnes možné dálkově spravovat a monitorovat, a to buď pomocí LAN/WAN nebo WEB rozhraní či pomocí tzv. chytrých mobilních telefonů. Pomocí tohoto vzdáleného přístupu je možné kamerové systémy ovládat, stahovat si jednotlivé videozáznamy, případně manipulovat s kamerami (v případě že jsou CCTV kamery motoricky ovládané).