Aktuality
Kontakt
Zbyněk BENEŠ - BEN
digitální systémy
Pražská 204
278 01 Kralupy n. Vlt.
IČO:18587976
DIČ:CZ5403220658
tel.: +420 602 120 850
info@bfben.cz zbynek.benes@bfben.cz zbynek.benes.junior@bfben.cz

Docházkové systémy

Docházkové systémy slouží ke sledování pohybu osob v průběhu pracovní doby a přípravě podkladů pro zpracování mzdy. Při nasazení tohoto systému omezíte chyby při přepisu různých docházkových listů atd. Docházkové systémy tak vedení společnosti podávají aktuální přehled o příchodech, odchodech a odpracovaných hodinách. Na většině docházkových terminálů je možnost zadání důvodu dřívějšího odchodu (lékař atd.…).


Docházkové systémy jsou využívány také jako systémy přístupové. Jakmile proběhne identifikace uživatele, jenž má pro přístup oprávnění, je vpuštěn například přes elektromechanickou bránu, která je systémem ovládána. Identifikace uživatele přes docházkové systémy může být prováděna několika způsoby. Základní dvě skupiny, na které se docházkové systémy dělí, jsou kontaktní a bezkontaktní identifikace.

Kontaktní docházkové systémy

Tyto docházkové systémy je vhodné použít spíše ve venkovním prostředí, do průmyslových objektů a do prostor, kde je riziko povětrnostních vlivů atd. Identifikace přes kontaktní docházkové systémy probíhá pomocí čipů, jež jsou přikládány ke čtečce. Na každém čipu je vyraženo příslušné číslo, které je nesmazatelné.

Bezkontaktní docházkové systémy

Tyto systémy jsou elegantnější a jsou určeny spíše do vnitřních prostor a do prostor, kde je menší riziko poškození čtečky povětrnostním a jinými vlivy. Identifikaci je možné provézt na vzdálenost až 20 cm. Identifikační média mohou být v podobě ISO karet, nebo praktických přívěsků na klíče.