Aktuality
Kontakt
Zbyněk BENEŠ - BEN
digitální systémy
Pražská 204
278 01 Kralupy n. Vlt.
IČO:18587976
DIČ:CZ5403220658
tel.: +420 602 120 850
info@bfben.cz zbynek.benes@bfben.cz zbynek.benes.junior@bfben.cz

Domovní telefony

Máte jen zvonky a rádi byste se domluvili od vchodu přes domovní telefon nebo videotelefon? Připravujete projekt nového domu a bezpečný vstup a chcete nejen slyšet, ale také vidět, a nevíte, jaké domácí telefony nebo videotelefony zvolit?


Vyměníme staré domácí telefony za nový systém. Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme při výběru a instalaci.


Domácí telefony slouží pro dorozumívání se v systému domácího dorozumívacího audiosystému, který je z hlediska funkce určen pro obytné domy hromadné i individuální bytové výstavby a pro různé instituce.


Domácí telefony jsou základním komunikačním systémem mezi vstupními dveřmi do objektu a uživatelem domu a také zajišťují kontrolu vstupu do objektu. Toto zařízení umožňuje hovorové spojení s elektrickým vrátným resp. tlačítkovým tablem, a pro komunikaci mezi jednotlivými DT.

Dělení domácích telefonů

Domácí telefony se dělí do dvou základních skupin, digitální domácí a analogový domácí systém.

  • Analogové domácí telefony se dodávají ve čtyř drátovém provedení 4+N.
  • Digitální domácí telefony se dodávají v provedení dvou drátovém 2-BUS a šesti drátovém 6-BUS.

Domácí telefony umožňují elektronické vyzvánění přes domácí telefon nebo přídavný zvonek. Taktéž nabízejí možnost přijetí hovoru od tlačítkového tabla a ovládání elektrického zámku.


Na tyto systémy se může připojit kódová klávesnice, pomocí které je možné navolit příslušný kód, sepne elektrický zámek a jste vpuštěni do objektu nebo domů.

Videotelefon

Videotelefon – systém, díky němuž slyšíte i vidíte. Tyto systémy umožňují kontrolovaný vstup osob do budovy. Sestavu tvoří dveřní jednotka s barevnou kamerou a vnitřní zobrazovací jednotky s LCD displejem. Přicházející a uživatel obousměrně komunikují, uživatel pak stisknutím tlačítka pro ovládání elektrického zámku umožní příchozímu vstup.