Aktuality
Kontakt
Zbyněk BENEŠ - BEN
digitální systémy
Pražská 204
278 01 Kralupy n. Vlt.
IČO:18587976
DIČ:CZ5403220658
tel.: +420 602 120 850
info@bfben.cz zbynek.benes@bfben.cz zbynek.benes.junior@bfben.cz

Komunikační systém sestra – pacient

Komunikační systém sestra pacient je stále více požadováno nejen do nemocnic, ale i pečovatelských domů a domovů pro seniory. Perfektní komunikace v tomto prostředí má v současnosti rozhodující význam, často životně důležitý.


Komunikační systém sestra – pacient je instalován především pro:

  • přímé volání sestry na lůžkové a pokojové terminály
  • nouzové přivolání pomoci s oboustrannou hlasovou komunikací z lůžkových a pokojových terminálů
  • nouzové přivolání pomoci bez hlasové komunikace nouzovými tlačítky z toalet, sprch a koupelen
  • vzájemnou komunikaci mezi služebními terminály v celém areálu nemocnice, nebo v domově pro seniory, apod.

Řešení komunikačních systémů

Ve většině nemocnic a pečovatelských zařízeních jsou použity rozdílné komunikační systémy sestra – pacient pro jednotlivé oblasti činnosti pracující v oddělených sítích bez vazby a provázanosti jeden do druhého. To přináší samozřejmě vyšší pořizovací náklady, vyšší náklady při rozšiřování systémů a zvýšenou náročnost při správě a užívání.


Každý z individuálních řešení disponuje rozhraním, které je ne vždy kompatibilní s ostatními systémy. Inteligentní síť do budoucna nabízí řešení pro všechny oblasti používající základní rozhraní. Tím je zajištěna možnost veškeré služby pacientům, informace pro doktory a personál a ostatní činnosti z oblasti řízení mít pod jednou správou.

Komunikační systém sestra – pacient Visocal IP

Komunikační systém VISOCAL IP od společnosti Schrack Seconet umožňuje jako první vytvořit plynulou komunikaci mezi osobami, prostory a zařízeními. Tento nový komunikační systém sestra – pacient je multimediální komunikační základnou, která do jednoho systému spojuje víc běžných funkcí, jako je volání sestry, telefonní koncová zařízení IP. Pacienti, doktoři a sesterský personál, stejně tak jako administrativní zaměstnanci jsou společně integrováni do celkového systému, který je schopen nabídnout kompletně nové a inovativní služby.

IP datová síť

Na propojení jednotlivých terminálů je využívána univerzální IP datová síť, která je nejen efektivním a komplexním řešením, ale prokazatelně snižuje náklady. Terminály mohou být přímo integrovány do IP datové sítě systému VISOCALL_IP využívající standardní LAN kabeláže. 15“ dotykové obrazovky nabízejí různé, snadno a jednoduše ovladatelné, funkce a služby.

Konzultace a realizace pro komunikační systém sestra – pacient

Pokud byste měli o komunikační systém sestra – pacient zájem, kontaktujte nás a rádi k vám přijedeme na osobní konzultace. Nabízíme velmi citlivý a individuální přístup k řešení problému, zpracujeme nezávazně cenovou kalkulaci a studii, ve které se zákazník snadno zorientuje a může se rozhodnout, která varianta mu nejlépe vyhovuje.


Zařízení instalujeme nejen ve stávajících objektech, kde je možno nahradit zastaralé systémy, a to za plného provozu oddělení, nebo v rámci rekonstrukce, ale také do nových shora uvedených objektů.